Lorem

کمترین سایز برای تعبیه پله جمع شو 60 سانتیمتر در 60 سانتیمتر برای سقفهایی با ضخامت زیر 35 سانتیمترمی باشد

معمولا دریچه ها در ساختمانها قدیمی برای استفاده از نردبان تعبیه شده اند .

دوستان آگهی های راه پله جع شو را که می بینند به فکر می افتند که شاید برای آنها نیز قابل استفاده باشد . اما همیشه اینطور نیست . حداقل جایی که یک نفر معمولی میتواند عبور کند دایره به قطر 55 سانت است که روی تانکر ها تعبیه می شود برای عبور نفر جهت تمیزکاری . اما این مقدار برای استفاده از نردبان هم کافی نیست چه رسد به پله جمع شو . از سایز 60 به بالا امکان تعبیه پله جمع شو وجود دارد بطوریکه کامل در سقف جمع شده و درب پوشاننده آن بسته شود .

همچنین توجه داشته باشید برای دریچه هایی چنین کوچک امکان تعبیه دستگیره وجود نخواهد داشت درواقع پله های آکاردئونی ای که برای این سایز دریچه ساخته می شوند نردبان هستند و حتی کفی های پهنی که پای کاربر حین استفاده راحتی کامل داشته باشند نیز مقدور نیست . 

چالش اصلی پله های آکاردئونی که در دریچه جمع و مخفی می شوند وضعیت سرگیری و سرترسی آنست همین موضوع سبب می شود شیب پله هایی که برای دریچه های کوچک ساخته می شود تند بوده و کاربری نردبانی بخود بگیرد .

وقتی طول دریچه از یک سوم ارتفاع آن کمتر باشد پله آکاردئونی شیب و مشخصات نردبان بخود میگیرد با اینحال می توانید از این نوع پله استفاده کنید 
 مدلهای دیگر پله های متحرک

میتواند انتخاب های بهتری برای دریچه های کوچک باشد

View exemples with image, carousel, video, map, jumbotron

Lorem

میتوان یکی از فاکتور های راه پله جمع شو را قربانی سایز دریچه کرد

اگر تعداد کف پله ها طوری باشد که از سایز دریچه کوچک عبور نکند برای تعبیه پله جمع شو باید کاری کنیم که کف پله ها اصلا از دریچه عبور نکند . یکی از راهکارهایی که امتحان شده نصب راه پله در ارتفاعی پایینتر از سقف است . راه پله جمع می شود اما کاملا مخفی نمی شود . در این طراحی حرکت کاربر از پله آخر به کف بالا هنوز یک چالش است که حسب مورد در مورد آن تصمیم گیری می شود . 

Lorem

مولفه های راه پله را کنار گذاشته و روی کارایی تمرکز کنیم 

راه حل دیگر اینست که شیب پله را طوری زیاد کنیم که نیاز به چرخش پیش از ورود به دریچه نداشته باشد مستقیم باز و بسته شود .این کار چند مشکل دارد . شیب زیاد است و دستگیره استاندارد نمی توان برای آن در نظر گرفت . ام دی اف زیر پیوستگی خودرا با پله از دست می دهد و باید جداگانه باز و بسته شود . همچینین باید از دو محور متحرک برای آن استفاده شود که هم کمی باعث لرزش حین استفاده می شود که محسوس نیست هم استهلاک بیشتری به دستگاه وارد می کند .

طراحی پیچیده ای پیدا می کند که در جدول هزینه ها باعث بالارفتن قیمت پله می شود که در این وضعیت باید بهش بگیم نردبان 

بخاطر داشته باشید .پله جمع شو استاندارد در سبک آلمانی برای دوام و سالها کار ساخته می شوند 

View exemples with image, carousel, video, map, jumbotron

Lorem

از فاکتور جمع شدن و داشتن کف  پله های پهن هم میشود صرفنظر کرد 

ما یک دریچه کوچک داریم که نمی توانیم بزرگتر کنیم یا نمیخواهیم زیاد هزینه کنیم فقط کارایی مهم هست و بس . 

میتوانیم یک نردبان چرخنده بسازیم که در موقعیت بسته زیر سقف بچسبد 

این وضعیت در عین اینکه از قیمت کمتر برخوردار است و تقریبا هیچیک از فاکتورهای مهم پله جمع شونده را ندارد مشکلاتی را حین باز و بسته کردن  دارد که براحتی قابل تصور است و از باز کردن آن خودداری می کنم .اما به هر حال عملی است .