Lorem

سایز مناسب دریچه برای تعبیه راه پله جمع شو مطلقا به کاربری آن مربوط است 


اگر هنوز دریچه را تعبیه نکرده اید و به فکر نصب پله جمع شو هستید به شما تبریک می گوییم  . شما در بهترین زمان ممکن اینجا هستید .


در این بخش انواع کاربری هایی که طی این سالها به دراج مراجعه کرده اند را معرفی می کنم و در ادامه سایز مناسب هر نوع کاربری را عرض خواهم کرد . 

من رضا یحیی زاده هستم . بیشتر از 15 سال است که درزمینه راه پله های جمع شونده و طراحی و ساخت آن تحقیق و فعالیت می کنم. سعی می کنم درسلسله مقالاتی پیرامون پله های متحرک تجربه خودم رو در اختیارتون قرار بدم . هر سوالی داشتین میتونید با تلفن من 09125467698 تماس بگیرید .

در طی این سالها من با سه کاربرد و درخواست عمومی برای راه پله های جمع شو مواجه شدم :
اول درخواست براساس حداقل جای مورد نیاز .حداقل ابعاد و هزینه 
دوم نیاز بر اساس استحکام و دوام و بعد زیبایی 
سوم بر اساس حداکثر زیبایی و راحتی استفاده 

پر تقاضاترین گروه راه پله های متحرک نوع آکاردئونی آنست که در دنیا بعنوان پله قیچی هم شناخته می شود .بر این اساس ما سه مدل پله آکاردئونی طراحی کردیم که اصول همه یکیست فقط جنس و ابعاد کف پله ها متفاوت است .  


مدل های پله جمع شو آکاردئونی دراج را از اینجا ببینید .

Lorem

حداقل عرض لازم برای تیپ ایرج پله های دراج 65 سانتیمتر

تیپ ایرج راه پله آکاردئونی دراج دارای کف پله هایی با ابعاد 31 در 25 سانتیمتر است و این حداقل ابعاد کف پله در تمام دنیاست . بعلاوه قیچی های آلومینیومی ضخیمی که ما استفاده می کنیم چه برای استحکام و چه برای لرزه گیری و مکانیزم درب و لودرو دستگیره جانبی مجموعه به عدد 65 سانت می رسیم که این حداقل فضای مورد نیاز است توصیه ما برای تعبیه تیپ ایرج پله دراج عرض 80 سانت است که اجزاء پله براحتی کار کنند . 

Lorem

حداقل طول لازم دریچه به ارتفاع کف به کف و آپشن موتور مربوط است 

در دو تیپ دیگر راه پله های آکاردئونی دراج محدودیتی برای عرض کف پله ها نداریم . قالب تیپ شهریار ما 21 سانتیمتر پاخور دارد که در طول سه متری برش خورده و با هر طولی میتوان آنها را برش نهایی داد .

محاسبات من و شبیه سازی کامپیوتری در سال 1388 نشان داد که عرض کف پله هایی که با شش لولا به هم متصل می گردند می بایست زیر 48.5 سانتیمتر باشند و در عرض بیشتر تنش های قابل توجهی در کف پله ایجاد می گردد که در نهایت منجر به شکست آن می شود . 

در تیپ شهریار ما که بر اساس استحکام و دوام ساخته شده است دستکم 90 سانت عرض برای دریچه مورد نیاز می باشد . این عدد برای تیپ ایده ما که حداکثر عرض کف پله را دارند 110 می باشد که با کمی مشکل روی دریچه به عرض یک متر هم قابل پیاده کردن است . 

بخاطر داشته باشید راه پله های  آکاردئونی نباید عرض بیشتر از 50 سانتیمتر داشته باشند مگر در ارتفاع و تعداد کم کف پله  

Lorem

طول دریچه برای پله آکاردئونی سه متر ارتفاع موتوری 120 تا 200 سانتیمتر 

راه پله های موتوری چون از کمر پله را بلند می کنند به جای بیشتری برای عبور دادن کف پله ها از دریچه نیاز دارند . در مدل های دستی این رقم برای ارتفاع کف به کف 3 متر و تعداد کف پله 9 عدد وفاصله کف پله 30 سانتیمتری 100 سانتیمتر است . 

از این ارقام هر چه بیشتر باشد پله بهتری ساخته می شود . 

شیب پله ها از روی طول دریچه و سرگیر پله محاسبه می گردد . و هر چه طول دریچه بیشتری در نظر بگیرید شیب بهتری می توان به  پله داد .

Lorem

نتیجه ؟ طول و عرض دریچه رو چقدر درنظر بگیریم؟

اگر رفت و آمد شما زیاد نیست خانواده و بچه و سالمند تردد نمی کنند و استفاده در حد سر زدن به انباری یا سرویس کولر است دریچه 70 در 120 سانت کفایت می کند . این ابعاد پله ما بیشترین تقاضا را دارد و ما پله جمع شو برای این ابعاد در تیپ ایرج همیشه آماده داریم یک روزه نصب می کنیم و در صورت عدم رضایت پس می گیریم . 

اگه پله هایی با تیپ شهریار و ایده ما مد نظر شماست شما دریچه ای به ابعاد 110 در 140 سانت در نظر بگیرید که بعد از این در انتخاب و جابجایی بین مدلهای ارائه شده با راحتی خیال انتخاب کنید . 

بخاطر داشته باشید که پله های اکاردئونی با بیش از 12 کف پله نوسان بی خطر اما ناراحتی را بهمراه خواهد داشت و سعی کنید سفارش مدل های کامل تر در تعداد حداکثر 12 کف پله باشد .